Psychologia rozwoju dostarcza nam ciekawych danych na temat tego, jak rozwijają się ludzie starsi. Dzięki temu możemy więcej wiedzieć o tym, co myślą i w jaki sposób postrzegają świat nasze babcie i dziadkowie, jak lepiej układać sobie z nimi relacje. Czas uczy pogody, ponieważ ludzie starsi mają niesamowitą zdolność regulacji emocjonalnej, co jest często błędnie utożsamiane z tym, że nie potrafią oni już odczuwać emocji i że wszystko ich, mówiąc wprost, nie obchodzi.

Zaburzenia na tle nerwowym

Nerwica pojawia się zazwyczaj u pacjenta na skutek silnych przeżyć, których on nie jest w stanie zrozumieć i zinterpretować. Na dodatek może być to jakiś konflikt o którym nie mamy pojęcia.

Jeśli osoba która ma silną osobowość zachoruje na nerwicę bardzo łatwo może z niej się wyleczyć. Bardzo często nawet zwykłe potrzeby nie są nam uświadomione, często spychamy je w podświadomość.

Często nerwicą jest nerwica natręctw. Jest to bardzo popularny temat filmowy, czasami pokazany w sposób komiczny, nie należy jednak to do rzeczy śmiesznych, z których warto dowcipkować.

Najpoważniejszym z nich jest na przykład rytuał mycia rąk, ogólnej i bezwzględnej czystości, jeśli jest to tylko pedanteria to nic w tym złego, jeśli jednak objawy się nasilają być może jest to nerwica. Objawia się ona przesadnym dbaniem o czystość.

Kolejna nerwica to taka która objawia się kilkakrotnym sprawdzaniem na przykład zamku w drzwiach, czy prąd jest wyłączony. Może to doprowadzić do tego, że będziemy bali się wyjść z domu.

Od redakcji

Zapewne wielu z was przeżywa w swoim życiu gorsze i lepsze chwile. Jeśli jednak dzieje się tak, że przeważają jednak te gorsze chwile, to prowadzi was do pewnego przygnębienia z którym nie możecie sobie poradzić, warto w takiej sytuacji jest skorzystać z porady psychologa. Jeśli nie chcemy jednak wychodzić z domu, wstydzimy się to możemy zadać pytania psychologowi przez internet. Psycholog internetowy jest dostępny w sieci, jest to pomoc dla tych którzy się wstydzą wprost poradzić.

Starsi ludzie potrafią lepiej niż ktokolwiek inny - ktokolwiek inny znajdujący się w młodszym wieku - regulować nie tylko siłę emocji, ale także ich jakość, co jest niesamowitą zdolnością pomagającą cieszyć się życiem. Psychologia rozwoju ludzi starszych zajmuje się tym, w jaki sposób można wykorzystać zdolności ludzi starszych i w jaki sposób się z nimi, ogólnie mówiąc, dogadać. chwile, które mogą dostarczyć nam myśli depresyjnych trwają u starszych ludzi po prostu krócej. Osoby starsze są bardziej zadowolone z tego, jak jest.