Psychologia rozwoju dostarcza nam ciekawych danych na temat tego, jak rozwijają się ludzie starsi. Dzięki temu możemy więcej wiedzieć o tym, co myślą i w jaki sposób postrzegają świat nasze babcie i dziadkowie, jak lepiej układać sobie z nimi relacje. Czas uczy pogody, ponieważ ludzie starsi mają niesamowitą zdolność regulacji emocjonalnej, co jest często błędnie utożsamiane z tym, że nie potrafią oni już odczuwać emocji i że wszystko ich, mówiąc wprost, nie obchodzi.

Głód alkoholowy

Tak zwany głód alkoholowy to proces panicznego poszukiwania poczucia ulgi w chwilach nasilenia cierpienia oraz leku, a te emocje uzależniony od alkoholu odczuwa na wysokim poziomie w każdej prawie sytuacji życiowej. Jest to głód, bo takie paniczne poszukiwanie poczucia ulgi ma charakter wewnętrznego przymusu do picia. Staje się to koniecznością.

Psychologia sądowa zajmuje się przypadkami wykraczania poza prawo w swoich czynach osób uzależnionych. Psychologowie sadowi twierdzą, że groźna jest dla alkoholika i dla niego otoczenia monotonia.

Kiedy alkoholik odczuwa monotonię, co tak czy inaczej jest zakrapiane ogromnym poczuciem lęku a nie nudy, zmusza się do szybkich zmian emocjonalnych. Ma tak silną potrzebę stymulacji, że potrafi wpadać samoistnie w przeciwstawne często stany emocjonalne, są one skrajne. Wtedy osoba taka sięga po alkohol, awanturuje się.

Psychologia sądowa to pole do doświadczeń z ludźmi, którzy pod wpływem alkoholu zrobili mnóstwo zła. Nawet kiedy sytuacja życiowe alkoholika stabilizuje się, on odczuwa potrzebę stymulacji, przez co taka sytuacja wywołuje w nim stres, który uśmierza również piciem.

Od redakcji

Zapewne wielu z was przeżywa w swoim życiu gorsze i lepsze chwile. Jeśli jednak dzieje się tak, że przeważają jednak te gorsze chwile, to prowadzi was do pewnego przygnębienia z którym nie możecie sobie poradzić, warto w takiej sytuacji jest skorzystać z porady psychologa. Jeśli nie chcemy jednak wychodzić z domu, wstydzimy się to możemy zadać pytania psychologowi przez internet. Psycholog internetowy jest dostępny w sieci, jest to pomoc dla tych którzy się wstydzą wprost poradzić.

Starsi ludzie potrafią lepiej niż ktokolwiek inny - ktokolwiek inny znajdujący się w młodszym wieku - regulować nie tylko siłę emocji, ale także ich jakość, co jest niesamowitą zdolnością pomagającą cieszyć się życiem. Psychologia rozwoju ludzi starszych zajmuje się tym, w jaki sposób można wykorzystać zdolności ludzi starszych i w jaki sposób się z nimi, ogólnie mówiąc, dogadać. chwile, które mogą dostarczyć nam myśli depresyjnych trwają u starszych ludzi po prostu krócej. Osoby starsze są bardziej zadowolone z tego, jak jest.